A New Hampshire-i Egyetem NOAA napszél-érzékelőket épít

SAN FRANCISCO – A durhami New Hampshire Egyetem érzékelőket épít a napszelek tanulmányozására az október 24-én bejelentett 24,3 millió dolláros szerződés keretében.

A NASA által a National Oceanic and Atmospheric Administration nevében odaítélt Solar Wind Plasma Sensor szerződés a Lagrange 1 Series projekt két műszerére vonatkozik, amely a NOAA Space Weather Next programjának része . A Space Weather Next programon keresztül a NOAA folyamatos hozzáférést keres a koronaképekhez és a napszélmérésekhez.

A New Hampshire-i Egyetem két érzékelőt fejleszt és épít a Nap szuperszonikus forró plazmaáramlásának tanulmányozására. Az érzékelők a tervek szerint 2029-ben és 2032-ben indulnak el.

A hírek szerint az érzékelők által gyűjtött adatok „támogatni fogják azon erőfeszítéseket, hogy jobban megértsék a Föld körüli űridőjárást, és figyelmeztetéseket adjanak az olyan hatásokra, mint például a napviharok rádió- és GPS-megszakadása”.

Körülbelül kilenc éven keresztül a durhami New Hampshire-i Egyetem alvállalkozójával, a marylandi Laurel-i Johns Hopkins Applied Physics Laboratory-val együttműködik az érzékelők tervezése, elemzése, fejlesztése, legyártása, integrálása, tesztelése, ellenőrzése és értékelése, valamint bevezetésük támogatása érdekében, szállítja és karbantartja a földi berendezéseket, és támogassa a kilövés utáni missziós műveleteket a NOAA Satellite Operations Facility-ben a marylandi Suitlandben.

A NOAA Űridőjárás-előrejelző Központja a napszél-plazma-érzékelők adatait fogja feldolgozni, hogy jellemezze a korona tömeg kilökődését, a bolygóközi sokkot és a koronalyukakkal kapcsolatos nagy sebességű áramlásokat.

A NOAA és a NASA felügyeli a Lagrange 1-es sorozatú műholdak fejlesztését, indítását, tesztelését és működését. A NOAA finanszírozza és irányítja a programot. A NASA kereskedelmi és akadémiai partnerekkel fog együttműködni a műszerek és űrhajók fejlesztésén, megépítésén és elindítása érdekében.